Program Festivala glazbe Zagreb

4. studenoga – 16. prosinca 2017.

Program - Večer klapa

12. studenoga 2017.

Klapa Cesarice
– More (stihovi: Josip Pupačić, glazba: Ivo Brkić)

– ‘Vo je naša zemja (tekst: Jakov Dukić, glazba: Mojmir Čačija)

Klapa Stine
– Ribar plete mrižu svoju (narodna, obrada: Ljubo Stipišić Delmata)

– Umiri se more (Mojmir Čačija)

Klapa Falkuša
– Izajdi na prozor (narodna, obrada: Dinko Fio)

– Na me pogled tvoj obrati (narodna, obrada: Miho Bulić)

Klapa Sorelo
– Al javi mi se, dušo, javi (narodna, obrada: Roko Radovan)

– Ne karaj me mila majko (narodna, obrada: Roko Radovan)

Klapa Gradec
– Ustani Ivo, Ivane (narodna, obrada: Mojmir Čačija)

– Vila moja projde (narodna, obrada: Dinko Fio)

Klapa Slavić
– Za dite moje nerojeno (Terezija Kusanović – Darko Kusanović)

– Čet’ri lita i četiri zime (narodna, obrada: Krešimir Magdić)

Klapa Euterpa
– Otka te znan (narodna, obrada: Tomislav Veršić)

– Primorkinja konja jaše  (narodna, obrada: Krešimir Magdić)

Klapa Petrada
– Da bi bila moja (tekst i glazba Ana Kodrić Ivelić)

– Mola (tekst Ranko Mladina, glazba Ranko Mladina i Joško Ćaleta, obradio Joško Ćaleta)

Klapa Armorin
– Čekala je majka sina (tekst Kemal Monteno i Duško Ševerdija, glazba Kemal Monteno i Joško Ćaleta, obradio Joško Ćaleta)

– Majka Maru i bije i kara (narodna, obrada: Vicko Dragojević)

Klapa Grdelin
– Dobra večer, dušo i mila (narodna, obrada: Duško Tambača)

– Kampošonto (A. Nižetić – Krešimir Magdić)

Program - Koncert gostujućih Zborova

11. studenoga 2017.

1. A. Bruckner
OS JUSTI

2. O. Gjeilo
UBI CARITAS

3. G. Orban
PANGE LINGUA

4. Z. Randall Stroope
THE CONVERSION OF SAUL

5. S. Rahmanjinov
BOGORODICE DJEVO RADUJSJA

6. F. Mendelssohn-Bartholdy
JAGDLIED

7. B. Smetana
Uvodni zbor iz opere “PRODANA NEVJESTA”

8. E. Cossetto
TAM PREK DRAVE GRMLAVICA

9. D. Bobić
SLAVONICA

10. G. F. Handel, arr. M. Warren/M. O. Jackson/M. Kibble
HALLELUJAH

Klavirska pratnja: Igor Rončević (7., 10.)
Cajon bubanj: Mateo Grigić (10.)
Solistica: Dora Vestić (10.)
Dirigentica: Valerija Fischbach

* Ukupno trajanj: cca 30 min

Natjecanje zborova i vokalnih sastava

4. studenog 2017.
Mala dvorana Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog

A-kategorija

Akademski muški zbor FER-a, Zagreb

Dirigent: Josip degl’Ivellio

– Nikolaj Rimski Korsakov: Otče naš

– Josip degl’Ivellio: Ave verum

– Domenico Bartolucci: Jubilate Deo

– Emil Cossetto: Mramor moste

Hrvatsko pjevačko društvo Slavulj, Petrinja

Dirigent: Josip degl’Ivellio

– Anton Bruckner: Pange lingua

– Nikola Bašić: Hrvatska

– Domenico Bartolucci: Tota pulchra

– Emil Cossetto: Čardaš

Mješoviti pjevački zbor Emil Cossetto, Zagreb

Dirigent: Josip degl’Ivellio

– Giovanni Giacomo Gastoldi: Amor Vittorioso

– Bruno Vlahek: Protuletna

– Domenico Bartolucci: Ave regina caeloum

– Emil Cossetto: Dorica pleše

 

Mješoviti zbor KUD-a Naša lipa, Tuhelj

Dirigent: Armando Slaviček

 

-Giovanni Pierluigi da Palestrina: O Bone Jesu

– Josip Hatze: Hrvatska rapsodija

– Emil Cosseto: Kirales

– Tadeja Vulc: Jaz bi rad cigajnar bil

Mješoviti hor Una, Novi Grad,  BiH

Dirigent: Goran Vuleta

– Orlando di Lasso: Ola! O che bon eccho!

– Josip Štolcer Slavenski: Jesenske noći

– Konstantin Babić: Uzori, Maro!

– Dragana Pantić – Veličković: Golema č’čkalica

 

Mješoviti zbor Ivan Kukuljević Sakcinski, Zagreb

Dirigent: Dorijan Leopold

– Jacques Arcadelt: Ave Maria

– Đelo Jusić: Jedan dan

– Ivan pl. Zajc: Hrvaticam

– Emil Cossetto: Čardaš

 

Mješoviti zbor Sv. Barbare Panis Angelicus, Zagreb

Dirigent: Tomislav Čekolj

– Branko Starc: Laudate Dominum

– Jacques Arcadelt: Ave Maria

– Moses Hogen: The battle of Jericho

– John Rutter: For the beauty of the earth

B-kategorija

Gospodnetić singers – V.A. V. Lisinski, Zagreb

Dirigentica ili voditeljica: Heda Gospodnetić

– William Byrd: Ave verum corpus

– Tomas Luis da Victoria: Ave Maria

– Edward Elgar: Ave Verum

– Tomislav Uhlik: Aleluja

 

Vokalni sastav Ad astra, Slavonski Brod

Dirigentica: Jasna Stajić

– Giullio Caccini: Ave Maria

Glasovir: , Flauta:

– Franjo Serafin Vilhar Kalski: Veličaj duše moja

– Robert Pilepić: Žažara

– Petar Ljondev: Ergen Dedo

 

Vokalni ansambl Sakcinski, Ivanec

Dirigentica: Nada Peček

– Ivan Lukačić: Ex Ore Infantium

– Kocsar Miklos: Salve regina

– Ivan Matetić Ronjgov: Ćaće moj

Solistica: Lucija Šambar

– tradicijska iz Makedonije, obrada Dragan Šuplevski: Pošla moma na voda

D-kategorija

Dječji operni zbor, Zagreb

Dirigent: Dijana Rogulja Deltin

– W.A.Mozart: Čežnja za proljećem

– André Ernest Modeste Gretry: Magarac i kukavica

– Bruno Bjelinski: Pianino

– Georges Bizet: Avec lagarde montante, iz opere Carmen

 

Dječji zbor CKIM-a Sanctus, Zagreb

Dirigent: Galina Štavlić

– Ivan pl. Zajc: Lastavicam

– Tradicijska iz Slovenije: Vo polje, berjoza stojala

– J. J. Rousseau: Ruža u lugu

– Gabriel Faure: Pie Jesu, iz Requiem

Klavir:

 

Dječji zbor Zagrebački anđeli, Zagreb

Dirigent: Vitomir Ivanjek – Vito

– Josip Kaplan: Medvjed razmišlja

– Igor Krimov: Mrav

– tradicijska iz Afrike, obrada Vitomir Ivanjek: Siyahamba

Djembe: Boris Prljević, Djabara: Sanja Grgurić, Marimba: Davorin Grgić

– Vitomir Ivanjek: Svi glasovi našeg zbora

Klavir:

F-kategorija  

Čarobna frula, Zagreb

Dirigent: Marijan Milić

– Tradicijska iz Međimurja, obrada Marijan Milić: Grad se beli

– Tradicijska iz Dalmacije, obrada Marijan Milić: O more duboko

– Slavko Zlatić: Varijacije na narodnu temu

Klavir: Dario Sabol

 

Mješovita vokalna skupina Nešpula, Pula

Voditeljica: Tatjana Merkl

– Bruno Krajcar: Balun

Solistice: Doris Mejak i Martina Šverko

– Tradicijska iz Bugarske , obrada Philip Koutev: Dragana i slavej

Solistice: Doris Mejak, Martina Šverko, Tatjana Šebek, Tatjana Merkl, Ana Bučko, Klaudija Racan Ukulić

– Žan Jakopač, Joško Ćaleta, Rajmir Kraljević: Rusulica

Solistice: Doris Mejak, Martina Šverko, Tatjana Merkl

Muška vokalna skupina Sinovi Atara, Zagreb

Voditelj: Matej Vinarić

– Tradicijska, obrada Matej Vinarić: Urodila žuta kruška

– Tradicijska, obrada Matej Vinarić: U mom dvoru kamen stanoviti

– Tradicijska, obrada Matej Vinarić: Skoči srna

– Tradicijska, obrada Matej Vinarić: Svinjareva pjesma

 

Ženska vokalna skupina Pajdašice, Ludbreg

Voditeljica: Zdenka Knapić

– Tradicijska, obrada Branko Ivanković: Jablane, jablane

Solistica: Stela Pavetić

– Tradicijska iz Moslavine: Moslavački plesovi – Zaspo Janko

Solistice: Stela Pavetić i Ana Katalenić

– Tradicijska, obrada Božo Potočnik: Prek čez Drove

Solistica: Stela Pavetić

– Tradicijska: Kad snašice v krčmu zajdu

Solistica: Ana Katalenić

P-kategorija

Čarobna frula, Zagreb

Dirigent: Marijan Milić

– Lenon McCartney, obrada Marijan Milić: When I’m 64

Klavir: , Gitara:

– Arsen Dedić, obrada Marijan Milić: Kuća pored mora

– Andrija Milić, obrada Marijan Milić: I’ve got a feelin’

Klavir: , Gitara:

 

Hrvatsko pjevačko društvo Davor, Slavonski Brod

Dirigent: Karlo Đurić

– Crnačka duhovna: Go Down, Moses

– Crnačka duhovna: Soon ah will be done

– Crnačka duhovna: Deep River

– Crnačka duhovna: Go, tell it on the mountain

 

Gospel zbor Sunce, Zagreb

Dirigent: Vitomir Ivanjek – Vito

-Tradicijska, obrada Vitomir Ivanjek: Daj nam svima Duha svog

– Tradicijska, obrada Vitomir Ivanjek: Amazing Grace – Milost

– Tradicijska iz Afrike, obrada Vitomir Ivanjek: Amen – Siakudumisa

Djembe: Boris Prljević, Djabara: Sanja Grgurić

– Tradicijska, obrada Vitomir Ivanjek: Go Down Moses

Gospodnetić Singers – V.A. V. Lisinski, Zagreb

Dirigentica: Heda Gospodnetić

– Charles Chaplin: Smile

– Predrag Ivanović: Pod sjajem zvijezda

– Terry Gillkyson: The bare neccesities

– Pharell Wiliams: Happy

 

Mješoviti pjevački zbor Roženice, Pazin

Dirigentica: Ines Kovačić Drndić

– Crnačka duhovna, obrada Earlene Rentz: Glory, Glory

Klavir: Ines Perčić, Solist: Miljenko Ladavac

– George Weiss: Can’t help falling in Love

– Kristina Bach: Atemlos Durh Die Nacht

Klavir: Ines Perčić

 

Vrapčići, Zagreb

Dirigent: Marijan Milić

– Hrvoje Hegedušić, obrada Marijan Milić: Balada iz predgrađa

Klavir: Andrija Milić, Gitara: Vladimir Bednjanec

– Lennon McCartney, obrada Marijan Milić: Help

Klavir: Andrija Milić, Gitara: Vladimir Bednjanec

– Lennon McCartney, obrada Marijan Milić: Yesterday

– Paul Simon: The 59th Street Brodge Song

Klavir: Andrija Milić, Gitara: Vladimir Bednjanec